Виявлені черв'яки, що харчуються пластиком
Вчені Стенфордського університету виявили хробаків, здатних харчуватися пластиком, в тому числі пінопластом. Нове відкриття допоможе вирішити глобальну екологічну проблему: всього 10 відсотків пластмасових відходів піддаються утилізації.
У лабораторії вченого Вей Мінь (Wei-Min Wu) робота над пошуком таких хробаків тривала давно. В основному експерименти ставили над борошняними хробаками (личинками великого борошняного хрущака): у лабораторії вченого 100 черв'яків щодня з'їдали 34-39 міліграм пінопласту. Приблизно половину пластику їх організм перетворював на двоокис вуглецю (рівно стільки ж, скільки і при вживанні нормальної їжі).
Залишки вуглецю черв'яки переводили в біодеградировану масу (нагадує звичайний кал). Дієта з пінопласту не вплинула на здоров'я хробаків: вони нічим не відрізнялися від представників контрольної групи, яких годували нормальною їжею.
Зараз дослідники намагаються зрозуміти, які саме бактерії в шлунку і кишечнику черв'яків беруть участь у біорозпаді пластику, а також збираються штучно створити більш потужні ферменти, здатні розщеплювати полімери.
Нове дослідження більш важливе для захисту навколишнього середовища, так як пінопласт раніше вважався непридатним до біорозпаду. В подальших планах вчених - пошук аналогічних морських організмів. Пластмасові відходи найбільше загрожують живим організмам саме у світовому океані, де через них гинуть тисячі птахів, риб і черепах.