Морський їжак є людиною на 30%
Про це повідомляють у журналі Science колектив з 240 вчених з декількох країн, які розшифрували ген морського безхребетного.
Виявилося, що створіння Strongylocentrotus purpuratus, не схоже на людину ні в найменшій мірі, має з ним 7077 загальних генів зі своїх 23,3 тисяч.
Генетична спорідненість морського їжака і людини виявилася більш тісною, ніж сподівалися вчені. Ця істота - більш близький генетичний "кузен" людей, ніж черв'яки або плодові мушки. З іншого боку, потрібно пригадати, що шимпанзе - це людина на 99,4% (або, згідно з іншим дослідженням, - на 96-99%).
Зокрема, багато спільного у їжаків і людей знайшлося в генах, що відповідають за візуальне сприйняття.
Серед інших несподіванок: морські їжаки, як виявилося, мають найскладнішу природжену імунну систему серед всіх тварин, вивчених до теперішнього часу. Можливо, це одна з причин, чому морські їжаки живуть по сто років і більше. За даними деяких досліджень - навіть довше 200 років, причому схоже, що у них немає "біологічного віку", тобто вони практично не старіють.
Ще в геномі морських їжаків були знайдені гени, пов'язані з людськими захворюваннями на зразок мускульної дистрофії і хвороби Хантінгтона. Також вчені ідентифікували гени морського їжака, пов'язані зі смаком, нюхом, слухом та вестибулярним апаратом цих підводних істот.