Миші допоможуть вилікувати хворобу Паркінсона
Японські вчені разом із американськими колеґами успішно застосували метод терапевтичного клонування, щоб вилікувати хворобу Паркінсона в лабораторних мишей.
Експеримент ставили на мишах, у яких були зруйновані дофамінові нейрони в центральній нервовій системі. Це супроводжувалося руховими порушеннями, аналогічними тим, які спостерігають у пацієнтів із хворобою Паркінсона.
Під час дослідження Лоренц Студер разом із колеґами з інституту Слоан-Кеттерінґ (Нью-Йорк) перенесли клітинові ядра шкіри 24 мишей з паркінсонізмом у донорські яйцеклітини, які очистили від їхнього спадкоємного матеріалу.
Завдяки такій операції з ембріонами ученим вдалося отримати 187 ліній поліпотентних стовбурових клітин, а потім і дофамінові нейрони, які ввели в головний мозок шести мишей із хворобою Паркінсона.
Після експерименту, 11 тижнів по тому, в усіх тварин помітно покращилися результати рухових тестів, і в жодної миші не було ознак відчуження трансплантата. Учені повідомляють, що це перший в історії випадок, коли організм тварин успішно відреагував на власні клоновані клітини.
Фахівці вважають, що цей метод терапевтичного клонування може стати ефективним методом боротьби з хворобою Паркінсона не лише в мишей, але й у людей. З часом.