Тривалість життя українців набагато менша, ніж у решти європейців
За тривалістю життя українці посідають передостаннє місце серед країн Європи, випереджаючи лише Росію, повідомляє директор Інституту демографії й соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.
Як повідомив міністр України у справах родини, молоді та спорту Юрій Павленко, в Україні вже 2005 року спостерігали дуже низькі показники якості життя населення (тривалість життя, рівень захворюваності тощо). Тому вирішено було розробити Стратегію для виправлення ситуації.
За словами Павленка, нова програма передбачає низку конкретних заходів: від пропаґанди здорового способу життя до спорудження спортивних об'єктів. Міністр відзначив, що на сьогоднішній день українці лише на 5% забезпечені басейнами, приблизно на 50% - відкритими майданчиками, тому одним із головних завдань держави сьогодні є створення умов для здорового способу життя громадян.
Програму розраховують реалізувати протягом 2009-2013 років, щоб збільшити середню тривалість життя чоловіків на 2 роки, а жінок - на 1 рік. Також планують зменшити на 15% смертність людей працездатного віку.
Голова Національної ради з питань охорони здоров'я при Президенті України Микола Поліщук пояснив, що здоров'я людини залежить на 20% від генетичних факторів, на 17-20% - від стану навколишнього середовища й на 50-53% - від здорового способу життя.
Згідно зі статистичними даними, 2006 року за рівнем тривалості життя Україна займала 113 місце у світі з середнім показником 66 років. Середня тривалість життя українок приблизно 73,5 року, а українців - 67 років.
Фахівці стверджують, що в Україні нетипова структура смертності: третина померлих - це люди допенсійного віку. До того ж, у нашій країні більше 40% юнаків 18-річного віку не мають шансів дожити до 60-річного віку. Повсякчас зростає смертність серед населення працездатного віку: протягом 2000-2005 років смертність чоловіків у працездатному віці зросла на 12,2%, серед жінок - на 9%.
Також викликає занепокоєння й той факт, що за останні 15 років населення України скоротилося більш ніж на 5 мільйонів: народжуваність зменшилася на 40%, а смертність збільшилася на 30%.