Французи навчилися отримувати енергію з дощу
Фахівці французької компанії CEA-Leti і національного політехнічного інституту в Греноблі проводять випробування свого пристрою, який виробляє енергію з дощових крапель.
За словами одного з авторів розробки, Томаса Джагера, збір енергії дощових крапель дозволить отримувати струм для малопотужних пристроїв за відсутності сонця.
Щоб визначити, скільки електрики може дати дощ, учені побудували дослідну установку, в якій краплі води падають з висоти на тонку пластину з полівініліденфториду (PVDF).
Коли краплі вдаряють у пластинку PVDF завтовшки 25 мікрометрів, у ній виникають механічні коливання, що і викликають генерацію струму.
У результаті експерименту було встановлено, що безперервна потужність, яка поставляється установкою, залежить від розміру крапель, частоти їх падіння і площі п’єзоелектрика, що збирає дощ. Також учені підрахували, що енергія, яку несе одна крапля дощу, коливається від 2 мікроджоулів до 1 міліджоуля залежно від діаметру краплі.
Автори експерименту стверджують, що подібна система з пластинкою, площею в декілька квадратних сантиметрів, може видавати від декількох мікроват до 10 міліват безперервної потужності.
Дослідники вважають, що їхня розробка допоможе отримувати невеликі порції безкоштовної енергії там, де важко і дорого міняти батареї.