м. Київ
0,012 мР/год
м. Чорнобиль
12.3 мР/год
02/06/21
Природна рослинність прибережних захисних смуг укріплює береги
Природна рослинність прибережних захисних смуг укріплює береги, запобігаючи змиву грунтів і замуленню річок, зменшує руйнівну силу паводкових вод а також є важливим осередком збереження біорізноманіття.
Коли прибережні захисні смуги розорюють, частинки грунту, добрива та отрутохімікати, що використовуються у сільському господарстві, потрапляють у річки, ставки та озера, отруюючи все живе, включно з людьми. Крім того, такі дії знижують водність, водойми міліють, заростають і, врешті-решт, зникають.
За розорювання берегів річок законодавством України передбачено кримінальну і адміністративну відповідальність (ст. 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 239, 242 Кримінального кодексу України). На жаль, значна частина таких правопорушень залишаються поза увагою правоохоронних органів.
ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” спільно із антикорупційним сайтом “Наші Гроші” в рамках проєкту «Виявлення та висвітлення фактів зловживань й корупції щодо використання природних ресурсів шляхом розвитку експертно-журналістської співпраці (пілотний проект)» працюємо над виявленням таких фактів.
Якщо біля Вас відбулося розорювання прибережних захисних смуг – повідомте нас про це за телефоном 067 66 33 672, або на електронну пошту avpavelko.eko@gmail.com, dcp@natureexperts.org. Ми спільно будемо домагатися припинення незаконних дій та збереження прибережних захисних смуг.
Прибережні захисні смуги – це земельні ділянки, розташовані вздовж берегів річок, озер, ставків, водосховищ з метою їх охорони від забруднення, засмічення та збереження.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:










Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:






