м. Київ
0,012 мР/год
м. Чорнобиль
12.3 мР/год
09/04/21
Пластик як правило, не піддається біологічному розкладанню.
Пластик як правило, не піддається біологічному розкладанню. З часом він розпадається на мікропластик. Мікропластика - це невеликі шматочки пластику, які знаходяться в навколишньому середовищі, пластикові частинки діаметром менше 5 мм, вчені почали називати ще більш мікроскопічні фрагменти менше 1000 нанометрів - як "нанопластики", (0,0001 міліметр) - тобто в 500 разів менше товщини людського волосся
Будь-який пластиковий предмет - мішок чи пляшка, іграшка чи стілець - починає розходитися з часом та використанням, розпадаючись на більш дрібні та крихітні фрагменти. Але це не просто старий пластик, який розпався на частинки, які пробиваються в озера, річки та океани.
Побутовий пил може бути сповнений мікропластиками - і можливо, ви можете вигнати його з килима в повітря і вдихнути його. Пластикові волокна навіть змиваються з одягу у воду.
Останні дослідження показали, що мікропластики часто зустрічаються в їжі.
Найпоширенішим джерелом мікропластику в їжі є морепродукти.
Відомо, що мікро- та нанопластика є скрізь. Сніг в Арктиці несе в собі значну кількість мікропластиків, згідно з дослідженням 2019 року в журналі Science Advances, а ще більше було виявлено в Альпах. Мікропластики навіть можна знайти на здавалося б незайманому піску гавайських пляжів.