У Лондоні встановили лавки, які очищають повітря
У березні цього року на вулицях Лондона встановлено досить незвичні лавки. Головний їх елемент - це висока стіна з моху, спроектована для боротьби з високим рівнем забруднення атмосферного повітря Лондона.
Як запевняють розробники, німецької компанії Green City Solutions, одна така лава зі стіною здатна замінити 275 дерев. Настільки висока ефективність очищення повітря забезпечується наявністю моху. Стіна площею 1,5 кв.м заповнена живим мохом, який дихає, росте і при цьому поглинає з повітря частинки забруднювачів. Оксиди азоту і вуглекислий газ, що містяться в лондонському повітрі, рослина перетворює в кисень. Висока ефективність стіни з моху обумовлена тим, що ця рослина має розгалужену структуру, а отже велику площу поверхні, яка контактує з забрудненим повітрям.
Інша важлива перевага моху перед звичайними деревами - це його надзвичайна невибагливість. Одна установка впродовж року здатна поглинути і переробити 90 кг пилових часточок. Крім того, стіну обладнано повітряним фільтром, який проганяє через себе повітря і охолоджує його до температури +17 градусів. Цей ефект відчувається в радіусі 5 метрів від стіни з моху. Звичайно, це небагато, але установка все ж сприяє охолодженню повітря і допомагає боротися з тепловим забрудненням міського середовища.
Така стіна функціонує в автономному режимі. Дощова вода збирається в спеціальні резервуари, а в суху погоду використовується для зрошення рослин. Стіну обладнано сонячними батареями і спеціальними датчиками, які відстежують стан моху. Крім цього, компанія, яка виробляє стіни з моху, передбачила оригінальний спосіб окупності проекту для міської влади. Зазначимо, що ціна такої чудо-лавки 25 000 доларів є дорогим вкладенням, хоча і приносить відчутну екологічну користь. Але завдяки вбудованому дисплею, стіна з моху може служити рекламною панеллю, що може залучити потенційних інвесторів.
На думку авторів проекту, такі лавки здатні вирішити проблему забруднення повітря у великих мегаполісах. Транспорт, промислові підприємства і теплоелектростанції - це незмінна складова будь-якого міста, а ось дерев і паркових зон явно недостатньо для вирішення цієї проблеми. Подібні лавки з панелями з моху вже є і в інших мегаполісах планети. Їх можна зустріти в Осло, Парижі, Гонконзі, Нью-Делі і Брюсселі.
За матеріалами: Тravelask