Модна індустрія взялася рятувати світ від екологічної катастрофи!!!!
Нещодавно ми розповідали про «Гумовці з жувальної гумки!» http://eco-ua.org/curiosity/10090-gumovci_z_zhuvalnoji_gumky
Сьогодні ми продовжимо тему використання відходів у модній індустрії…
Ви б заплатили більше за сорочку, частково створену зі старих пластикових пляшок, виловлених з океану? Виробник одягу Gant зробив ставку на любов до довкілля і представив нову лінійку чоловічих і жіночих сорочок, до складу яких входить морське сміття - перероблені пляшки з поліетилентерефталату (ПЕТ).
Нові сорочки, виготовлені з волого відштовхуючої та дихаючої тканини Tech Prep, і на 10% складаються з переробленого пластику. У нову колекцію входять сорочки як для чоловіків, так і для жінок. Ціни на них коливаються від $ 170 до $ 195. Звичайні сорочки компанії коштують дешевше. «Мені не важливо, на 100% або на 50% був перероблений пластик в складі наших сорочок. Наша мета полягає в тому, щоб люди захотіли їх купити », - заявив Брайан Греві, директор по маркетингу компанії Gant.
Переробкою морського сміття займається не тільки Gant. У минулому році виробник спортивного одягу Adidas спільно з проектом Parley представив бігові кросівки, повністю виготовлені з переробленого пластику з океану. З моменту запуску цієї лінії компанія Adidas, в якій раніше працювали Брайан Греві і глава Gant Патрік Нільссон, продала більше мільйона пар таких кросівок.
Штаб-квартира Gant знаходиться в шведському Стокгольмі, хоча компанія належить швейцарському концерну Maus Frères. При розробці нової колекції фірма співпрацювала з мадридською Seaqual. Переробляючи сміття з поліетилентерефталату, відомого як ПЕТ, Seaqual виробляє поліестер. Рибалки, з якими працює компанія, на 165 човнах виловлюють пластикове сміття з океану. Заснована два роки тому компанія Seaqual - це злиття іспанського бренду одягу Ecoalf, текстильної компанії Santanderina і прядильної фабрики Antex. З переробленого пластикового сміття Seaqual виробляє поліестер, нитки якого потім переплітають з пряжею, щоб створити тканину для сорочок. Завдяки тому, що споживачі купують все більше одежі з перероблених технічних тканин, важливість таких проектів по вторинній переробці тільки зросла.
Gant - перший зовнішній клієнт, який купує у Seaqual (http://www.seaqual.com/) тканину, до складу якої входить перероблене морське сміття. «Вони очікують збільшення розмірів виробництва в цьому році і пропонують свої послуги іншим виробникам одягу. Я це вітаю. Це єдиний спосіб очистити моря і океани від сміття », - заявив Брайан Греві. Зрештою, кількість пластикового сміття в океанах справді приголомшує: щороку в океани потрапляє 8 млн тонн сміття. Приблизно 75% цього сміття з часом занурюється на дно.
(На дні Маріанської впадини знайдено сміття https://ecology.unian.ua/trash/10111418-doslidniki-znayshli-plastikove-smittya-navit-na-dni-marianskoji-zapadini.html)
Для того щоб запустити нову колекцію, компанії Gant знадобилося більше року. Дизайнери ламали голову над тим, як включити до складу сорочок перероблений пластик і не зробити тканину схожою на дотик на нього. Тому дизайнери Gant проводили експерименти з тканиною до тих пір, поки їм не вдалося домогтися успіху. «Деякі тканини були занадто синтетичними. Спочатку процес виробництва обходився нам набагато дорожче. Ми багато разів пробували змінювати склад тканини, багато разів відкладали запуск колекції, багато разів говорили: «Ні, це не досить добре», щоб в кінцевому рахунку запустити нову лінійку сорочок », - зізнався Греві.
Сорочки компанії Gant постійно вдосконалюються. Сьогодні при виготовленні комірів використовуються хімічні речовини, а гудзики сорочок зазвичай роблять зі штучного перламутру. «Зараз ми працюємо над тим, як перестати використовувати хімічні продукти при виготовленні комірів, і над тим, як ми можемо зробити гудзики більш екологічними, - заявив Греві. - Можна мати протилежну точку зору і не робити нічого. Але якщо ми всі хочемо очистити світ від сміття, ми повинні збільшити масштаб нашої роботи. В іншому випадку нічого не вийде. Адже якщо люди не купують екологічну одяг, навіщо тоді її створювати?»
За інформацією: https://www.forbes.com