Біопаливо може завдавати шкоди навколишньому середовищу
Чим небезпечне біопаливо і якої шкоди воно приносить екології? Недавно група американських вчених дійшла висновку, що використання біопалива, основою якого є кукурудзяний силос, довкіллю завдає набагато більше шкоди, на відміну від звичайного бензину. Наприклад, викиди вуглекислих газів від такого палива протягом п'яти років на сім відсотків перевищують викиди від палива, виготовленого на основі нафтових продуктів. Даний факт прямо позначається на парниковому ефекті. Крім того, виробники сільськогосподарських культур відмовляються засівати свої землі кукурудзою для виробництва етанолу та іншого біопалива, оскільки видалення рослинних залишків кукурудзи призводить до ерозії і збіднення ґрунту, тобто зникає родючий земляний шар.
Енергетичне міністерство Сполучених Штатів виділило більше мільярда доларів з федерального бюджету з метою підтримки виробництва біопалива на целюлозній основі. Але дослідники одного університету з міста Небраска (США, Лінкольн) стали сумніватися в тому, що виробництво біопалива з кукурудзяних відходів доцільне. Група вчених (керівник - доцент Адам Ліски) за допомогою суперкомп'ютера змоделювала ефект видалення усіляких рослинних залишків зі 128 мільйонів акрів ґрунту в дванадцяти штатах американського «кукурудзяного поясу».
Як показала математична модель: видалення польових відходів генерує близько п'ятдесяти - сімдесяти грам вуглекислого газу на один МДж енергії, яка виробляється за допомогою біопалива. Викиди вуглекислоти в рік протягом п'яти років при використанні біопалива склали приблизно 100 грамів на МДж, а це на сім відсотків вище, ніж при використанні бензину. Потрібно сказати, що багато фермерів з Америки ще давно помітили, що рослинні залишки на полях вкрай важливі для якості землі. Але до теперішнього моменту не проводились розрахунки втрат вуглецю ґрунтом у разі викорчовування рослинних коренів. Крім того що раніше не оцінювали, наскільки цей процес впливає на викиди вуглекислоти в навколишнє середовище.
Вчені порекомендували заводам перейти на використання альтернативних джерел енергії. Наприклад, вони запропонували застосовувати багаторічні трави і деревну тирсу. Раніше експерти з ООН висували припущення, що американське кукурудзяне біопаливо збільшує вартість зернових, а також негативно відбивається на екології, підвищуючи ймовірність посухи. Потрібно зазначити, що розрізняють тваринне і рослинне біопаливо.
Крім того воно буває: рідким (метанол, етанол і біодизель); твердим (брикети, тріска, дрова, солома, паливні гранули); і газоподібним (біогаз, синтез-газ і водень).
Читайте також:
Біопаливо менш екологічне, ніж бензин