ОГЛЯД ПРЕСИ 20.08.07
Газета24 20.08.07 №116
300 кг викидів в одні руки
За шість місяців у повітря Львівщини потрапило 54,8 тонн шкідливих речовин, що становить 105,1% проти відповідного періоду минулого року, повідомляє прес-служба Державного комітету статистики У країни. Відтак, щільність викидів у розрахунку на 1 кв км складає 2 511 кг, обсяги викидів у розрахунку на одну особу сягнули 321, з кг.
У січні-червні цього року від стаціонарних джерел забруднення у повітря України загалом надійшло 2,4 млн. тонн шкідливих - речовин (на 9,1 тис. тонн, або на 0,4% менше, ніж за відповідний період попереднього року). Із загальної кількості викидів 2,0 млн тонн, або 83% хімічних речовин та їхніх сполук мають парниковий ефект та негативно впливають на зміну клімату.
У повітря України потрапили оксид вуглецю (694,6 тис. тонн), діоксид сірки (636,8), метан (433, 2), Діоксид азоту (157,5), неметалові леткі органічні сполуки (39,8), аміак (10, 1), оксид азоту (3, 3), хлорфторвуглець(0, 1 тис. т). Крім того, в атмосферу надійшло 81, 9 млн. тонн діоксиду вуглецю, який також має парникову дію.
Зоряна Онишкевич
Газета24 20.08.07 №116
Дрогобичу нікуди везти сміття
Дрогобицьке сміттєзвалище, яке розташоване на землях села Брониця, продовжують блокувати тамтешні селяни. Вони перекопали дорогу та заварили шлагбаум на в'їзді. Усі обіцянки та переконання керівництва Дрогобича -марні. На вулицях міста уже помітні гори сміття, які щодень збільшуються.
Така ситуація спостерігається впродовж кількох тижнів. «Після перекриття ми спробували возити сміття на Бориславське звалище, заплатили наперед гроші, однак вийшли мешканці й нам перекрили дорогу, - розповів «24» мер Дрогобича Микола Гук. - Далі взяли курс на Стрий. Однак там загорілося сміттєзвалище, прибула санепідемстанція і заборонила його експлуатувати, а нам возити». Коли сміття почали тимчасово вивозити на околиці міста, відразу прибула зі Львова екологічна інспекція , яка оштрафувала місто на 11,5 тис. грн. «Де здоровий глузд? Коли сміття завалює місто - усі мовчать. Держава абсурду», - не стримувався пан Гук.
Упродовж минулого тижня в Дрогобичі гори сміття продовжували рости. Щодня в місті накопичується близько 100 куб. метрів побутових відходів. За сприяння ЛОДА на 2 дні (17-18 серпня) для міста таки відкрили в'їзд на стрийське звалище. У суботу мерія навіть оголосила День довкілля, залучивши всю наявну техніку. Проте усього сміття зібрати не вдалося.
Керівники міста покладали чимало надій на зустріч, яка мала відбутися минулої п'ятниці. «З активом села мали зустрітись перші особи області та району, однак останні проігнорували нашу біду та прислали лише своїх представників, - наголосив мер. - Замість розпорядження голови ЛОДА про допомогу селу Брониці (окрім всього, Петро Олійник обіцяв 500 тис. грн на водопровід), в обмін на яке селяни могли погодитись розблокувати сміттєзвалище, привезли якийсь проект без підпису. Усе виглядає так, що нас лишили наодинці зі сміттям. Нікого нічого не цікавить. У мене є генеральна карта Дрогобича, затверджена в ЛОДА. Хай тикнуть мені пальцем, куди я маю це сміття возити».
Завтра Микола Гук планує скликати сесію, щоби спробувати вирішити ситуацію. Адже перед Днем Незалежності Дрогобичу загрожує «сміттєвий потоп».
Андрій Горуна
кино