ОГЛЯД ПРЕСИ 16.08.07
Львівська газета 16.08.07 №143(213)
РОЗМОВА З ПЕТРОМ ОЛІЙНИКОМ, ГОЛОВОЮ ЛЬВІВСЬКОЇ ОДА
Збитки порахуємо, якщо виявиться винуватою казахська сторона
Нині минає рівно місяць, відколи біля Ожидова перевернулись і загорілися цистерни з фосфором. За цей час довкола екологічної катастрофи було чимало і пліток, і офіційних заяв, не бракувало й політичного шару, зрештою, темою почали навіть спекулювати. У розмові з Петром Олійником, головою Львівської обласної державної адміністрації, "Газета" спробувала підбити підсумки у практичних питаннях, які найбільше цікавлять мешканців Львівщини.
- Петре Михайловичу, насамперед якою є екологічна ситуація в зоні ураження?
- Передусім хочу подякувати всім простим працівникам управління МНС, охорони здоров'я, міліції, внутрішніх військ, залізничникам і всім іншим, хто ефективно й активно ліквідовував наслідки аварії. Загалом там працювало понад 10 тисяч осіб.
Щодо екології, то ведемо жорсткий моніторинг. Його постійно проводять СЕС і фахівці управління екології за участі представників мешканців. Результати експертиз у нормі, є незначні відхилення в окремих ділянках, але все в межах допустимого. Це можуть підтвердити й представники, місцевої влади. Такий моніторинг триватиме ще місяць. Але, розуміючи, що нашим санстанціям люди не дуже довіряють, скерував, на вимогу мешканців, лист воєводі Підкарпатського воєводства. Вони погодилися допомогти — їхні фахівці проводили незалежну експертизу води, ґрунту, повітря та крові тварин. Ми домовилися із польською стороною, що вони робитимуть це безоплатно в рамках технічної допомоги. Можу заявити: аварію та її наслідки ліквідовано.
- Яка ситуація щодо оздоровлення дітей?
- Варто подякувати головам адміністрацій, які прийняли 2000 наших дітей на оздоровлення без жодних тендерів і проволочок, за кошти територіальних громад. Це Харківська, Одеська, Закарпатська, Тернопільська, Франківська, Волинська та Львівська області. Діти відпочили і вже повертаються. Крім цього 7 млн. гривень, які Кабмін виділив на оздоровлення дітей, знаходяться на рахунку облради. Та через систему сюрреалізму, створену тендерами, уряд не зміг вчасно виконати свої зобов'язання, і досі ще жодна дитина за кошти Кабміну відпочивати не поїхала. Вчора нарешті міжвідомча комісія ухвалила рішення щодо єдиного замовника, тобто нам дали змогу не проводити тендер. Тож тепер ще 1865 дітей віком від 7 до 17 років відправимо на відпочинок за кошти Кабміну. А діти від народження та до 7 років у серпні-вересні разом із матерями також поїдуть на оздоровлення - усього 2960 осіб. Загалом буде оздоровлено сім тисяч осіб.
- Куди поїдуть діти, кошти на відпочинок яких виділив уряд?
- Одеська область, санаторії Моршина, Трускавця, Славського. Більшість оздоровлюватиметься на наших базах відпочинку, бо це близько й немає затрат на перевезення. Зрештою, в народі кажуть: свій до свого по своє.
- За висновками експертизи, яку провели науковці Дніпропетровського національного університету їм. Ак. В. Лазаряна, в аварії, що сталася, винувата казахська сторона. Чи вимагатиме Львівщина відшкодування завданих збитків і який їх розмір?
- Хто винуватий в аварії - визначить суд. Бо рішення Генпрокуратури, яким би воно не було, все одно оскаржуватиме або одна, або інша сторона. Відповідно, будуть судові позови. Якщо суд таки визначить, що винувата казахська сторона, то, безумовно, ми підрахуємо збитки і виставимо їм рахунок. Якщо ж винуватою виявиться українська сторона, то ми цього не робитимемо.
Розмовляла Ірина Гищук
Суботня пошта 16.08.07 №33(632)
ЗАЯВА ПРО ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ
ГІГУ «Львівгазвидобування» (79026, м. Львів, вул. Рубчака, 27) планує на території існуючої площадки діючої ПГРС в Стрийському районі будівництво операторної. Додаткового відведення земель в постійне користування не передбачається. Під час експлуатації об'єкта передбачаються викиди в атмосферу метану 7 т/рік, метилового спирту 0,4 кг/рік. Впливи на клімат, мікроклімат, водне середовище, ґрунт під час експлуатації об'єкта не передбачаються. Адміністрація ГПУ «Львівгазвидобування»
кино