Вакцинація від А/H1N1 - масовий експеримент над людьми
Експерти у галузі охорони здоров'я у цілому світі стурбовані майбутньою вакцинацією людей від свинячого грипу, який уже забрав життя близько 1300 осіб. На їхню думку, вакцина не пройшла до кінця тесту на безпеку."Те, що нам пропонують зробити, можна назвати проведенням масового досвіду над населенням Німеччини", - заявив лікар і видавець медичного журналу Arznei-Telegramm Вольфганг Беккер-Брюзер виданню Der Spiegel, виступивши із різкою критикою запланованих у багатьох країнах Європи масових щеплень від А/H1N1.
Випробування вакцини на безпеку для здоров'я не було проведене до кінця, зазначив він. За словами Беккер-Брюзера, погано вивчені побічні ефекти, які виникають в одному випадку зі ста. Якщо, наприклад, йдеться про 25 мільйонів німців, яким слід зробити щеплення, то арифметично можна зробити розрахунок: приблизно у 250 тисяч людей можуть виникнути побічні реакції, які не були виявлені у процесі здійснення випробувань.
У свою чергу, керівник відділу охорони здоров'я у сенаті Бремена Маттіас Груль вважає, що щеплення від грипу, імовірно, не потрібні.
"Якщо захворювання і надалі протікатиме у таких самих неважких формах, як це було до цього часу у переважній більшості випадків, то потреби у масовій вакцинації немає", - цитує експерта Der Spiegel. На думку Груля, наразі немає жодних ознак, які підтверджували б думку окремих фахівців про те, що восени розпочнеться нова, більш потужна хвиля захворювань.
Спеціалісти ЄС також застерігають від нагнітання паніки серед населення, однак не відкидають, що восени число захворювань у країнах Альянсу може зрости до мільйона випадків. На думку голови комітету з питань охорони здоров'я Європейського парламенту Йо Ляйнена, у результаті розростання епідемії може різко збільшитися кількість летальних результатів.
Віце-голова Європарламенту Дагмар Рот-Берендт наголосила, що можливі шляхи розвитку епідемії не може передбачити навіть Європейський центр медичної профілактики та контролю, у якому працюють досвідчені фахівці. Отже, робити певні прогнози не можна.
Агентство ж зауважує, що деякі критики вакцинації вбачають певний взаємозв'язок між поширенням панічних повідомлень і бажанням фармацевтичної промисловості отримати мільярдний прибуток.
Проте багато німців перед загрозою грипу змінили свої звички, зазначає Німецька хвиля. Згідно із опитуванням, проведеним на прохання журналу Focus, 37% респондентів намагаються протистояти інфекції за допомогою якомога частішого миття рук. Близько 20% намагаються уникати місць масового скупчення людей. 16% утримуються від обіймів і поцілунків при зустрічах із друзями. А 15% навіть відмовилися від рукостискань.
Водночас більше половини опитаних сказали, що їхні звички жодним чином не змінилися.
Між іншим, Центр оцінки вакцин університету бельгійського міста Антверпена вже почав двомісячні випробування на добровольцях вакцини від грипу A/H1N1.