Екологічна катастрофа в Чорному морі поєднує росіян і українців
Новини, що надходять з Чорного моря в останні години, придбали колір, що дав ім'я цій великій солоній водоймі, що є предметом суперечок між Росією й Україною.
Уперше за довгий час дві країни дійшли згоди, відклавши сварки, щоб єдиним фронтом не дати катастрофі розростися ще більше.
2000 тонн нафти, що розлилися із трюмів російського танкера "Волганефть" у неділю ранком поблизу українського порту Керч, наближаються до українського берега, гнані сильним вітром, що дме в зоні аварії корабля, де продовжують дрейфувати дві частини корпуса судна. Протягом лічених годин ще чотири кораблі потерпіли аварію в цьому ж районі, у результаті чого три моряки загинули, 23 пропали без звістки; 15 з них - члени екіпажа грузинського судна "Хаджу Ісмаїл", ще 8 - судна "Нахічевань", під російським прапором, котрий перевозив сірку.
Безпрецедентна катастрофа
За офіційним даними, три загиблі моряки були членами екіпажу "Нахічевані". Крім цифр, даних російською владою, є інші оцінки, надані різними ЗМІ, наприклад (телеканал) Russia Today стверджував у вчорашньому випуску, що число жертв може досягати п'яти, госпіталізовано 24 чоловік, причому троє - у вкрай важкому стані. Як російській, так і український уряди назвали подію "безпрецедентною катастрофою", для ліквідації якої можна зробити дуже мало, тому що в зоні нещастя не припиняється сильний вітер, що перешкоджає прибуттю плавзасобів, призначених для очищення акваторії.
Пляма вже поширилася на значній площі й досягла українського берега. Деякі російські агентства повідомляють про загибель 30 тис. птахів внаслідок витоку. Тим часом 165 екіпажів рятувальників - судна, гелікоптери й військові обох країн - продовжують пошуки зниклих без звістки. Поки ні Росія, ні Україна не зверталися по допомогу до інших країн чорноморського регіону, тому що пляма, швидше за все, не досягне їхніх берегів.