Грибовичі капітулювали
„Після всього, що вже відбулося та ще відбудеться, можна зробити лише один висновок: краще б конкурс на рекультивацію Грибовицького, ще раз повторю Грибовицького, сміттєзвалища проводили у нашому селі”, — роздумує голова Комітету екологічного порятунку Львівщини Марко Шпікула.
Минулої суботи та неділі, як львів’яни вже встигли помітити, сміття зі Львова не вивозили. Депутати Грибовицької ради спочатку 5 жовтня попередили, а вже наступного дня, 6 жовтня, перекрили в’їзд до ЛКП „Збиранка”. Здійснити такий крок депутатів змусила неоднозначна позиція чиновників і колег із Львівської міської ради. Представники Ратуші вже другий рік не виконують своїх обіцянок перед грибовицькою громадою. „Вічно стояти і перекривати дорогу ми б не змогли, але дивує, що ані обласну раду, ані міську раду вже нічим не налякаєш. В принципі, вони вже давно продемонстрували, як ставляться до наших проблем”, — продовжує пан Шпікула.
Блокаду дороги зняли у понеділок, 8 жовтня. Після довгої наради грибовицькі депутати і голова сільради Ігор Питель вирішили вже втретє почекати за останні декілька місяців. Остання нібито „вирішальна” дата — 1 листопада, чому, скажімо, не 2 листопада?). „Ми чекаємо звітів і чиновників обласної, і міської рад. Перші обіцяли знайти ділянку під новий полігон і облаштувати дорогу, провести воду. Реальних кроків ще ніхто не робив. З відомих причин високим посадовцям обласної ради просто не вигідно щось змінювати у ситуації зі сміттям. Як то кажуть, нічого особисто — лише бізнес. Бентежить той факт, що представники обласної ради самі багато обіцяють, визначають умови і терміни, а потім просто все це забувають. Вони не виконали своїх обіцянок ще за 2006 рік. З іншого боку, міська рада із останніми, мені не зрозумілими, проблемами з прокуратурою щось просто „хімічить”. Що хоче сам Садовий від нашого полігону, наразі не відомо. Не думаю, що ситуація спричинена зацікавленням у біогазі. Садовому цікаве щось інше, але я ще поки що не розумію, що саме”, — продовжує депутат Грибович.
Петро Олійник, який приїжджав ще влітку 2006 року, коли ті ж самі депутати перекривали в’їзд до ЛКП „Збиранка”, багато що пообіцяв. Сільські мешканці та депутати досі живуть обіцянками щодо газифікації Малих Грибович і села Колонії. Останнє містечко, до речі, скоро змінить назву. „Мешканці самі хочуть тієї зміни і кажуть мені, що не хочуть жити у тюрмі”, — продовжує Марко Шпікула.
Видається, тепер мешканців сіл більше цікавлять питання назви села, аніж якісь там конкурси на рекультивацію. Місцеві депутати направду не проводять жодної просвітницької діяльності, аби пояснити, навіщо ж селу такий конкурс. „Селяни лише трохи розуміють, що насправді діється. Сільські ж депутати не допрацьовують у спілкуванні із громадою”, — констатує депутат.
Видається, що взялися за таку серйозну справу, як міжнародний конкурс, непрофесіонали. Усюди чиновники заявляють, що рекультивація Грибовицького сміттєзвалища — дуже прибуткова справа. Чому ж тоді у Грибовичі не поспішають інвестори? Чи їх просто сюди не пускають? Яку інформаційну політику провадить команда Садового, що за два роки, впродовж яких триває конкурс, заявки на нього подали лише чотири компанії, три з яких — із України? Ці ж запитання задають собі і львівські депутати, які також уже не можуть опустивши руки спостерігати за такою роботою чиновників. За словами голів депутатських фракцій ЛМР, які провели прес-конференцію у вівторок, 9 жовтня, вони мають бажання оголосити проведення нового міжнародного конкурсу і довести його до логічного завершення із достойним переможцем. Чого варті такі заяви, довідаємося вже найближчої сесії, яка до речі, відбувається сьогодні, 11 жовтня.
Фото сайтукино