ОГЛЯД ПРЕСИ 14.09.07
Наша Батьківщина 13.09.07 №34(101)
"ЧИМ ПАХНЕ ЗАГАДКОВЕ ВИРОБНИЦТВО?"
Під таким заголовком у газеті "Високий замок" надрукована публікація за листом мешканки будинку, що на вул. Брюховецького, 39 (район Рясного), Олександри Войтович. Жінка має претензії до ПП "Сальдо", яке хоч і розміщене на околиці Львова, та все ж, мовляв, забруднює повітря шкідливими викидами. Такі звинувачення звучать уже не перший рік і тому тут постійно працюють комісії. Досліджувати на підприємстві особливо нема що, бо воно виробляє дрібно-штучні бетонні вироби, звичайно, без жодної хімії. Однак перевіряльники за сигналами пильної жінки йдуть і йдуть. Тут були і суворі представники екологічної інспекції у Львівській області (лист від 14.05.2007 р.), і від комунального підприємства, Адміністративно-технічного управління (лист від 03.05.2007р.), і від Львівської санітарно-епідеміологічної станції (лист від 14.05.2007 р.), і від санстанції Шевченківського району м. Львова (лист від 11.05.2007 р.) та ще багато інших контролюючих органів. Як самі розумієте, це не лише відволікає підприємців від роботи, а й спричиняє матеріальні збитки. Та все ж ревізорам нема за що серйозно зачепитися, щоб закрити підприємство, а відтак позбавити людей робочих місць, фінансових надходжень у місцевий бюджет лише тому, що цього хоче одна недоброзичливиця "Сальдо".
А тим часом вона дійшла й до преси, її підтримала газета "Високий замок", зрештою, яка в коментарях різних посадових осіб сама заперечила те, що написала.
Ось що з цього приводу сказала голова Шевченківської райадміністрації Ярослава Білостоцька: "Я виїжджала на підприємство. Там виготовляють дрібні вироби для благоустрою присадибних ділянок - фонтани, жабки, гномики. Ми обійшли всю територію, ніхто з мешканців не скаржиться. Жодного запаху їдкого диму я не відчувала. Люди часто перекручують інформацію".
Щоправда, сусідами "Сальдо" є фанерний завод, склади, а ще залізниця, їздить також транспорт, який має шкідливі викиди.
Тепер процитуємо лікаря відділення гігієни праці Львівської обласної санепідемстанції Сергія Савченка: "Ми неодноразово виїжджали на це підприємство, ставили обладнання, але шкідливих речовин не виявили. Підприємець має дозвіл на трубу з печей, в якій сушать дровами пісок. На виробництві використовують пісок, цемент і воду".
А ось останні результати перевірки, здійсненої робочою групою, до якої входили відповідальні особи з різних організацій, які пильнують за охороною навколишнього середовища. Зроблено висновок, що "між ПТКФ "Сальдо" і скаржницею має місце давній конфлікт, мотиви і мета якого комісії невідомі... Претензії, викладені гр. О. Войтович у скаргах, необґрунтовані та не підкріплені фактами".
Почувши такий висновок, скаржниця накинулася з кулаками на одного з членів комісії, назвавши тепер його винуватцем усіх її бід.
А тим часом з допомогою директора підприємства "Сальдо" Володимира Криницького наш кореспондент, який виїхав за сигналом читачів на місце події, з'ясувалося, що на опублікованому у "Високому замку" фотознімку, який мав би засвідчити отруйні викиди, з допомогою комп'ютера до труби домальований густий дим.
І якщо взяти до уваги здогади окремих працівників підприємства про бабусин рекет, то справді до двох газетних матеріалів підходить заголовок: "Чим пахне загадкове виробництво?"
Олеся ЗОЗУЛЯ
Газета24 14.09.07 №136
Вода наступає
Минулої доби через сильний дощ підтопило господарські будівлі в дев'яти районах області. Від негоди постраждали й дороги. Без світла залишилось 14 населених пунктів. Найближчим часом погода не покращиться, а в горах можуть виникнути селеві потоки
Як повідомляє обласне відділення МНС, найбільше збитків дощі завдали Дрогобицькому, Городоцькому, Жидачівському, Миколаївському, Старосамбірському, Турківському, Сколівському, Стрийському та Самбірському районам. За даними Львівської ОДА підтоплено 264 житлові будинки і підвальні приміщення.
Від негоди постраждали й дороги: зруйновано 620 м дорожнього покриття та затоплено 8о м автодоріг. На Сколівщині частково вийшла з ладу дорога міжнародного значення Київ -Чоп. Сталося кілька селевих зсувів, серед яких один - у районі с. Коростів, на дорогу Київ - Чоп. Інший сель в районі с. Тухля повністю заблокував проїзд до курортного Славська. Також на території області, через спрацювання систем аварійного захисту ЛЕП, знеструмлені 14 населених пунктів.
У деяких селах довелося навіть проводити евакуацію. На Стрийщині повінь відрізала від цивілізації її працівників бурової вишки. З водного полону газовиків визволяли за допомогою рятувальних плавзасобів. Загалом евакуювали 130 осіб та 6 голів великої рогатої худоби.
У зв'язку зі складною ситуацією, у цих районах оголошено надзвичайний стан. У посиленому режимі працюють і начальники цивільної оборони постраждалих районів. Територію в басейнах річок Дністер, Стрий, Бистриця та Опір постійно обстежують, а людям роз'яснюють як поводитися в разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Наразі ж синоптики не прогнозують покращення погодних умов. Однак рівень води в гірських районах, які постраждали внаслідок великої кількості дощових опадів, поступово спадає. Натомість піднімається рівень води в басейні р. Дністер, у рівнинних районах - насамперед, у Жидачівському.
Як повідомив начальник управління цивільного захисту ГУ МНСУ у Львівській" області Григорій Присяжнюк, в окремих місцях рівень води піднявся на 3,5-4 метри. За його словами, підтоплено кілька сіл Жидачівського району і повністю заблоковано рух на автодорозі Журавно-Калуш.
Тетяна Турчина
Скандальна газета 14.09.07 №30(30)
Трускавець провалюється!
Днями прес-служба ГУ МНС України у Львівській області розповсюдила інформацію про те, що у всесвітньо відомому місті-курорті Трускавець, на подвір'ї приватного будинку, який усього за півтора метра від двоповерхової споруди, що на вулиці Помирецьюй, у ґрунті раптово з'явився провал глибиною десять метрів і відразу наповнився водою.
Жителям сусідніх будинків запропонували на якийсь час відселитися. Але люди відмовилися.
З приводу надзвичайної ситуації місцева влада провела термінову нараду, на якій прийняла рішення звернутися до Львівського геотехнічного інституту, аби його спеціалісти дослідили місце пригоди. Наразі ніякої інформації про причину виникнення провалу, як і прогнозу про подальший розвиток ситуації, нема. Однак, взявши до уваги опубліковане у одному із нещодавніх номерів «Скандали» журналістське розслідування про причини розламів землі поблизу села Модричі, що неподалік Трускавця, можемо припустити таке: причина трускавецького провалу «тягнеться» саме до Стебницького ДГХП «Полімінерал»... Адже пустоти, вимиті підземними водами, можуть «мандрувати» куди завгодно. І, можливо, це вже перші наслідки колись недбалого господарювання.
До речі, Трускавець — один із найбільших бальнеологічних курортів України, який прославився багатством мінеральних вод, найвідомішою із яких є «Нафтуся». Ця вода, в комплексі з іншими природними лікувальними засобами, долає хронічні запальні хвороби нирок, печінки та жовчних шляхів, нормалізує обмін речовин, лікує цукровий діабет і багато інших недуг.
За неофіційними даними, щорічно Трускавець відвідують 170 тисяч людей. Втрата такої «перлини здоров'я» може негативно позначитися на іміджі нашої держави.
Галина КОНЧАКІВСЬКА
кино