ОГЛЯД ПРЕСИ 05.09.07
Газета24 05.09.07 №128
Ожидівські цистерни - у Дрогобичі
Дрогобицький мер Микола Гук надіслав листа начальникові Львівської залізниці Михайлові Мостовому, в якому вимагає звільнити з посади начальника депо Дрогобич Миколу Косована. «У період з 4 по б серпня 2007 р. у вагонне депо, розташоване на території м. Дрогобича, було завезено в залізничних цистернах воду з піноутворювачем у кількості 512 куб. м, - зазначено у листі. - Вказану рідину було зібрано на залізничній колії між селами Ожидів та Закомар'я на місці аварії з викидом хімічно-небезпечної речовини (жовтий фосфор). Цистерни з рідиною, зібраною на місці аварії, прийнято без погодження з місцевою владою. Використано цю рідину для промивання залізничних цистерн, що викликало соціальну напругу серед мешканців міста».
Заданим фактом у вересні заплановано провести сесію Дрогобицької міської ради.
Віктор Павлик
Газета24 05.09.07 №128
Пропозиції італійців по утилізації Грибовицького сміттєзвалища розглядатимуть сьогодні у міськраді.
Нагадаємо, італійська фірма-інвестор запропонувала комплексний проект рекультивації.
Високий замок 05.09.07 №160(№3567)
«Спецкомунтранс» спільно з «Екоінтеком» взялися за оновлення парку контейнерів для сміття у Львові
За півроку на вулицях Львова з'явиться тисяча нових євроконтєйнерів для сміття. Проект з оснащення міського господарства новими контейнерами чеського виробництва розпочато ЛКП "Спецкомунтранс", яке сьогодні вивозить п'яту частину львівського сміття.
Контейнери для сміття на тій території Львова, яку обслуговує наше підприємство, не оновлювалися вже протягом останніх 15 років, - розповідає директор "Спецкомунтрансу" Мирослав Карп'як. -А тому всі вони вже давно потребують заміни. До того ж місто відчуває хронічну нестачу контейнерів для сміття. Відтак значна частина відходів жителі змушені просто викидати на землю. Не менш критична ситуація на підприємстві склалася й зі спецтехнікою, якою вивозять сміття зі Львова. 10 сміттєвозів, що належать підприємству, вже давно відпрацювали свій ресурс, але позаяк вони за добу змушені робити близько трьох ходок, то навіть не залишається часу для їх технічного ремонту.
Саме тому минулого року ми звернулися до київської інвестиційної компанії "Екоінтек" з пропозицією про співпрацю. Нам вдалося домовитися, що компанія надасть нашому комунальному підприємству в оренду нові сміттєвози та нові євроконтейнери для сміття. Вже на початку цього року до Львова прибули чотири нові сміттєвози КамАЗи.
Протягом двох тижнів до Львова прибудуть ще шість нових автомобілів. Днями також ми отримали перші з 160 нових євроконтєйнерів для сміття. А до 20 вересня очікуємо ще на 840 контейнерів. Нові контейнери для сміття будуть встановлені на спеціально обладнаних, оновлених майданчиках».
Мирослав Карп'як впевнений, що співпраця з інвестиційною компанією сьогодні для комунального підприємства - єдина можливість для покращення ситуації з вивозом сміття зі Львова: "Наше підприємство не отримує коштів з міського бюджету. А жеки вже заборгували нам за вивіз сміття понад 278 тис. грн. І це при тому, що ми щомісяця надаємо їм послуг на 160 тис. грн. Тарифи на вивіз сміття, які сьогодні діють у Львові, не відповідають рівню наших витрат, бо розраховувалися і встановлювалися за цінами 2005 року. Тому ми змушені були шукати інших шляхів розвитку. Адже хоча наше підприємство й найстаріше у Львові (ми працюємо вже понад 100 років і колись обслуговували увесь Львів), сьогодні ми вже далеко не монополісти. Конкуренція ж на ринку вивозу сміття змушує нас дбати за рівень послуг, які ми надаємо населенню".
Директор компанії "Екоінтек" Олександр Василянський у свою чергу наголосив на тому, що для його компанії співпраця зі "Спецкомунтрансом" - довготривалий проект.
"Незалежно від того, чи стане наша компанія переможцем конкурсу на комплексне поводження з твердими побутовими відходами, який зараз проводить Львівська міська рада, ми й надалі будемо тісно співпрацювати як зі "Спецкомунтрансом", так і з іншими транспортними компаніями, які присутні на ринку вивозу сміття зі Львова. Адже 1000 нових контейнерів для сміття, які ми передали в оренду комунальному підприємству, - це лише п'ята частина від потреб міста, яке сьогодні бурхливо розвивається".
Богдан ПОЛУМАЦКАНИЧ
Львівська газета 05.09.07 №156(226)
ПІСКИ БЕЗ ПІСКУ
Селяни без надії на спокій. Голова -- з картоплею
Мешканці села Піски, де на початку минулого року під землю провалилося два обійстя, протестують. Учора вони вийшли до стін Пустомитівської районної ради, вимагаючи припинити незаконне, на їхню думку, розбазарювання земель і нехтування їхньою безпекою. Причиною таких дій став дозвіл на створення ще одного, третього, піскового кар'єру в Пісках.
"Іще 28 жовтня минулого року сільська рада ухвалила рішення надати дозвіл на виготовлення проектної документації ПП. "Волтан", яке належить депутату районної ради Володимирові Дайнеці, на розробку кар'єру будівельних пісків, - розповіла "Газеті" депутат Пісківської сільської ради Наталія Садова. - У ньому не було вказано площі - остаточне затвердження мало відбутися після укладення інвестиційної угоди між підприємством і селом. Ми вимагали, аби ПП. "Волтер" провело нам воду - живемо в карстонебезпечній зоні, і для нас це питання дуже актуальне. Однак упродовж півроку від пана Дайнеки не було нічого чути, і ми зрозуміли, що такі умови йому не підходять.
Після цього з'явився інший інвестор, і ПП. "Волтан" почав активно домагатися цього кар'єру. Відсутність обов'язкового тендера, зважаючи на власника, є "зрозумілою".
Несподівано з'явилося сфальсифіковане рішення селищної ради, датоване тим самим 28 жовтня, згідно з яким підприємству передано 16 гектарів землі без жодних інвестиційних зобов'язань. На початку липня відбулися збори громади, на яких категорично заборонили розглядати це питання і сільській, і районній раді. Проте всупереч рішенню громади села Піски питання про передачу земельної ділянки ПП. "Волтан" таки внесли на розгляд сесії райради і затвердили ЗО серпня. Після того, як ми почали протестувати, в райраді знову з'явилося попереднє, правдиве рішення сільської ради".
Після таких кроків влади пісківчани вирішили діяти радикально. Вони вимагають скликати позачергову сесію, на якій скасувати незаконні, на їхню думку, рішення сільської та районної рад. На підтримку своєї вимоги вчора близько сорока осіб середнього віку оточили вхід до районної ради в Пустомитах, тримаючи в руках транспаранти "Руки геть від Пісок" і супроводжуючи кожного чиновника, який намагався пройти до приміщення або ж вийти, скандуванням "Ганьба!" Чиновники не отримували від такої моральної наруги жодного задоволення, тому велику популярність отримав чорний хід. До пікетників ніхто з керівників не вийшов.
Як з'ясувалося, відсутність діалогу між селянами та владою спричинена банальною заклопотаністю керівного складу районної ради. Голова та його два заступники в момент акції селян перебували у відрядженнях. Керівник райради Ярослав Дробот -у Затоці на навчанні, заступник Віктор Бабій - у Брюховичах, інший заступник, Зеновій Великач, приймав громадян у Давидові. На підтвердження правдивості цього у приймальній журналістам навіть показали відповідні листи.
На "поталу" керівництво Залишило лише виконувача обов'язків керуючого справами Стефана-Нестора Бублика - його безпосередній керівник позавчора пішов у відпустку. Пан Бублик уміло та дипломатичне пояснив, що ситуації не коментуватиме. "Питання, про яке йдеться зараз, стосується депутатського корпусу, коментувати їхні дії я не можу", - сказав він.
Не вдалося почути думки самого пана Дайнеки. Він теж проігнорував протест селян. Сільська рада, де можна було б отримати бодай якусь інформацію стосовно позиції сільської влади, як і районна, виглядала пусткою. У розпал робочого дня не було також сільського голови Пісок, без жодних аргументів на кшталт "відрядження" чи "зустрічі з виборцями". Та його все ж знайшли.
Він аж ніяк не відпочивав, а, навпаки, активно гарував. Сільський голова Іван Собкович, допоки селяни вимагали справедливості, на власному городі копав картоплю. У цій нелегкій праці йому допомагали депутати сільської ради, а також голова сільського клубу.
"Це приватна територія, попрошу її покинути, - радісно зустрів війт журналістів. ; Однак власною позицією щодо справи таки поділився, хоч і лаконічно. - Ніякої проблеми немає, то дехто просто баламутить народ. Не було рішення про передачу, тільки на геологорозвідувальні роботи. А тепер прошу не заважати, не бачите, я зайнятий".
Не отримавши жодної реакції на протест, пісківчани занесли до приймальні та зареєстрували відповідне звернення і мали намір шукати правди у Львові - вирушити пікетувати обласну раду. Однак передумали. Вони дали своїй владі офіційно встановлений десятиденний термін на відповідь. Якщо реакції не буде, селяни обіцяють не обмежуватися лише Пустомитівським районом.
Богдан Юрочко
Львівська газета 05.09.07 №156(226)
Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від виробничої діяльності
1. Назва підприємства: СП ТзОВ "Сферос-Електрон".
2. Юридична адреса: 79069, м. Львів, вул. Шевченка, 315.
3. Місце розташування виробництва: 79069, м. Львів, вул. Шевченка, 315.
4. Основний вид діяльності: виробництво вузлів, деталей і приладдя для автомобілів і двигунів.
5. Заяви та пропозиції щодо одержання дозволу на викиди забруднюючих речовин подавати за адресою: 79058, м. Львів, вул. Липинського, 11, держадміністрація Шевченківського району м. Львова.
кино