ОГЛЯД ПРЕСИ 04.09.07
Високий замок 04.09.07 №159(3566)
«ЕКОІНТЕК» представив концепцію рекультивації львівського сміттєзвалища громадам Грибовичів та Малехова
Минулої неділі інвестиційна компанія «ЕКОІНТЕК» провела презентацію проекту комплексного поводження з твердими побутовими відходами в частині закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища для жителів сіл Малехів та Грибовичі.
Проект представив гендиректор «ЕКОІНТЕК» Олександр Василянський. У виступах перед громадами пан Василянський наголосив, що компанія готова завершити експлуатацію та закрити звалище протягом трьох років. Адже саме стільки часу необхідно для того, щоб виробити проектну документацію для будівництва сміттєпереробного комплексу, рекультивації самого сміттєзвалища, знайти й оформити документи під новий полігон ТПВ.
Натомість рекультивація звалища — процес довготривалий і складний. «Наша компанія готова взяти на себе зобов'язання протягом 25 років вести моніторинг екологічної ситуації, адже саме стільки часу потрібно для того, щоб остаточно переконатися в позитивних результатах проведеної роботи з рекультивації сміттєзвалища», — зазначив О. Василянський.
«ЕКОІНТЕК» налаштований на тісну і конструктивну співпрацю з громадами сіл, розташованих навколо звалища, в напрямі вирішення їх соціальних та екологічних проблем. Олександр Василянський заявив, що компанія зареєструє свої представництва, як у Грибовичах, так і в Малехові. Останні сплачуватимуть податки у місцеві бюджети. Компанія також пропонує громадам створити фонд, який акумулюватиме кошти на вирішення їхніх соціальних проблем. До того ж будівництво сміттєпереробного комплексу дозволить створити 250 нових робочих місць для жителів цих сіл. «ЕКОІНТЕК» також готовий тісно співпрацювати з комунальним підприємством села Малехів у напрямі налагодження сучасної системи прибирання та вивозу сміття в селі.
Як у Малехові, так і в Грибовичах особливий інтерес жителі виявили до проблеми утилізації гудронних озер. «Компанія «ЕКОІНТЕК» готова встановити на сміттєзвалищі установку з переробки кислих гудронів. Саме така установка працює сьогодні в місті Уфі. Аналогів їй немає ніде на теренах країн СНД», - розказав Олександр Василянський
Довідка
«ЕКОІНТЕК» є учасником конкурсу на визначення інвестора з комплексної переробки сміття у Львові та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, який проводить Львівська міська рада.». Розкриття конвертів з пропозиціями відбулось 20 серпня. Переможця конкурсу буде визначено до 20 вересня.
Компанія представила проект вартістю 135 млн. грн. Реалізація проекту включає три етапи і розрахована на три роки.
Перший етап передбачає закупівлю техніки (5 тис. контейнерів, з них 1 тисяча - євростандарту з можливістю сортувати сміття та 15 сміттєвозів), розробку технічної документації з рекультивації сміттєзвалища та будівництва сміттєсортувального заводу.
Другий етап передбачає проведення рекультивації звалища та початок будівництва заводу.
Третій етап - завершення рекультивації сміттєзвалища та введення в експлуатацію заводу.
Також фірма планує провести утилізацію кислих гудронів на сміттєзвалищі.
«ЕКОІНТЕК» задекларував максимальну прозорість і відкритість своєї участі у конкурсі, а також готовність провести незалежну експертизу проекту. З цією метою представники компанії провели презентацію свого проекту для громадських організацій Львова, а також для громад Малехова та Грибовичів.
Леонтій Борисовський
Експрес 04-05.09.07 №127(3567)
Сало на смітник
На станції Дубляни-Львівські невідомі скинули... дві вантажівки сала
Мешканці села Муроване побачили дивну картину: дві самоскидні вантажівки привезли та вивантажили цілу гору свинячого сала. З поліетиленової упаковки невідомі попередньо зняли всі товарні позначення.
- Поблизу станції ми не раз знаходили відходи тварин, — розповідає мешканка Мурованого пані Надія, — здебільшого це були коров'ячі голови, у місцевих стоках часто плавали тваринні тельбухи. Можливо, це через місцеву бійню, — припускає жінка. - Але щоб скинути на нашому пустирі тонни сала, то це вперше. Воно псується, тож довкола нестерпний сморід. На наші звернення забрати цей непотріб ніхто не реагує.
Не дочекавшись дії державних служб, селяни своїми силами вирішили утилізувати продукт. "А що нам залишається робити, — каже Орест Дорош, депутат сільської ради села Мурованого. — Сало вже кишить гнійними червами. Що нам — чекати, поки кинеться пошесть?"
Кореспонденту "Експресу" на одному з куснів сала вдалося знайти етикетку, видану ветеринарною службою. На папері можна прочитати, що продукт виготовлено у Франції. Також зазначена дата виготовлення - 9 жовтня 2006 року та кінцевий термін реалізації — 28 лютого 2007 року. Очевидно, власники товару, не змігши реалізувати протерміноване сало, вирішили його просто викинути. Нині цю справу розслідують працівники Пустомитівського райвідділу міліції.
Руслам ОРУДЖЕВ
кино