Екстремальна погода - "обличчя зміни клімату"
Один з провідних кліматичних вчених оголосив про надзвичайні спекотні хвилі, пожежі, що породжують хаос навколо земної кулі, це все є "обличчям зміни клімату", а наслідки глобального потепління тепер "ми бачимо в реальному часі".
Прогнози, щодо зміни клімату вже давно передбачали збільшення екстремальних погодних явищ, і тепер вчені впевнені, що прогнози є правдивими.
Вчені зазначили, що глобальне потепління сприяло спекотним хвилям, яка впродовж тижнів розпікали Великобританію та Північну Європу.
Екстремальна погода вразила, не лише всю Європу, від Полярного кола до Греції, але й від Північної Америки до Японії.
"Це обличчя кліматичних змін", - сказав професор Майкл Манн в Університеті штату Пенсильванія, один з найвидатніших у світі кліматологів.
"Ми б не бачили цих крайнощів погоди за відсутності кліматичних змін". "Наслідки зміни клімату вже не є витонченими", - сказав він "Guardian".
"Ми бачимо наслідки змін в режимі реального часу, і те, що відбувається цього літа, є прекрасним прикладом".
"Наші прогнози щодо глобальних змін кімату, підтверджуються", - сказав він.
"Але як громадянин планети Земля, дуже страшно це бачити, оскільки це означає, що ми не вжили необхідних заходів".
Герт Ян ван Олденборг, д-р Нідерландського Королівського метеорологічного інституту, а також члени консорціуму World Weather Attribution (WWA) здійснили наукову оцінку північно-європейської спекотної хвилі.
"Ми можемо побачити відбитки зміни клімату на місцевих ресурсах, зокрема, надрах", - сказав він.
Різке припинення струменя потоку вітру, який зумовлював прохолодну Атлантичну погоду над континентом, спричинив теперішню хвилю спеки.
Це, в свою чергу спричинило затримку, впродовж двох місяців, гарячого сухого повітря, що довше ніж зазвичай.
Стійкість потоку струменя Північної півкулі все більше і більше пов'язана з глобальним потеплінням, зокрема швидким нагріванням Арктики і, як наслідок, втратою льодовиків.
Професор Манн зазначив, що питання про те, чи зміни клімату "викликають" конкретні події, є неправильним. Слід запитувати «Чи впливає клімат на ці події та робить їх більш екстремальними? ", «І ми можемо з великою певністю сказати, що це, так".
Інші вчені погоджуються, що «послання клімату» є зрозумілим.
Серйозні зміни клімату "розгортаються перед нашими очима", - заявив професор Роуан Саттон з Університеті Рідінгу.
"Ніхто не повинен дивуватися, що ми спостерігаємо потужні теплові хвилі та пов'язані з ними наслідки у багатьох частинах світу".
Зараз не надто пізно зробити скорочення, необхідні для зменшення викидів парникових газів, сказав професор Манн, тому що впливи поступово погіршуються, а глобальне потепління зростає.
"Отже, аргумент, що «вже занадто пізно, щоб щось зробити», і казати:" Я просто буду йти", є абсурдним.
Потрібно змінювати курс і виходити з цього «мінного поля» так швидко, як зможемо. Питання в тому, наскільки погано все може бути….