Боротьба за їжу
У той час коли вегетаріанство набуває все більшої популярності у світі, екологи борються за гуманне поводження з тваринами, дієтологи пропонують варіанти заміни м’ясного білка, у США розвивають інший напрямок, виробництво лабораторного м’яса.
FDA вже вживає перші кроки для регулювання продажу лабораторного м'яса.
(FDA – (Food and Drug Administration) - Управління з продовольства і медикаментів США) Лабо-вирощене м'ясо, також відоме як культивоване м'ясо або м'ясо in vitro , вже давно приваблює своїми потенційними екологічними, соціальними та економічними перевагами.
Виробництво лабораторного м'яса, ще не розпочато, власник ліцензії американська компанія Мемфіс М'ясо, не збирається починати продавати свою продукцію до 2021 року, але це настане. І саме тому FDA, закликало до публічної зустрічі, щоб спробувати з'ясувати, що саме робити з цими матеріалом.
Зростання лабораторного м'яса, як правило, здійснюється шляхом збирання певних видів клітин, таких як ембріональні стовбурові клітини, з живих тварин, наприклад, курчат або корів. Потім ці клітини розміщують у ємності та оточують багатим білком середовищем, та дозволяють рости. Самі ємності (scaffolding ) є їстівними.
Отримати початкові клітини тварин, можна не завдаючи шкоди цій тварині, також теоретично можливе вирощування великої кількості лабораторного м'яса з однієї первинної клітини - це нагадує збирання насіння з плодів рослини, яку ви зросли з насіння. Можливі переваги лабораторного м'яса є очевидними та величезними. Деякі дослідження показують, що для м'яса, що вирощується у лабораторії потрібно наполовину менше енергії, ніж для виробництва звичайного м'яса, викиди парникових газів скоротиться на чверть, не потрібно використовувати площі для випасання, потреби у воді також значно скоротяться.
Публічна нарада за ініціативою FDA відбудеться 12 липня. На нараді обговорюватимуть, як регулювати виробництво та продаж лабораторного м'яса. FDA планує розпочати з деяких основних питань: як оцінити лабораторне м'ясо з точки зору безпеки? Які різновиди середовища слід дозволити? Які методи виробництва дозволити?
У FDA також зазначили, що однією з тем бесіди буде маркування продукції. Один із експертів галузі харчової промисловості, Ден Мерфі, зазначив: "Підприємці, що займаються брендом та позиціонуванням своїх творів, хочуть визначити їх як «яловичину» або «курятину» , навіть якщо вони не походять від звичайного тваринного сільського господарства. Щоб уникнути проблем у процесі, коли товари будуть конкурувати на ринку та стануть широко доступними, для них необхідні спеціальні назви, щоб провести чітку межу між м'ясом з тварин та м’ясом з фабрики".
Очікується, що найбільші представники харчової промисловості візьмуть активну участь у цій нараді, адже це новий етап у бізнесі, і не тільки. У компанію Мемфісі М'ясо вже сьогодні активно інвестують кошти.
Зазначимо, що Американці стали не випадково розробниками цієї новації адже вони з’їдають дуже багато м’яса, в середньому 125 кг/особу/рік.
Рейтинг країн за кількістю споживання м’яса Ви можете подивитися тут, зазначимо, що Китай у цьому рейтингу посідає лише 66 місце.
Поки немає точних досліджень медиків, як це м'ясо може вплинути на організм людини.
Наділі будемо спостерігати за розвитком цієї галузі.